Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 26 / July / 22

Od raportów bankowych po upały w Europie - co porusza rynki


Ruchy na rynkach finansowych - Od wyciągów bankowych do upałów w Europie
Visitors: 439 Rating: ★★★★★

Bank of America, Goldman Sachs i komputerowy Gigant IBM opublikują swoje sprawozdania finansowe. Ceny ropy wzrosły po nieudanej wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Arabii Saudyjskiej w celu natychmiastowej reakcji.

Oto, co musisz wiedzieć na rynkach finansowych w poniedziałek, 18 lipca.

1. Rajd odzyskiwania trwa, wierząc, że Fed podniesie stopę procentową tylko o 75 punktów bazowych


Wzrost rynków kapitałowych trwał nadal po piątkowej publikacji danych gospodarczych.

Indeks nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan pokazał, że Fed wygrywa bitwę o zakończenie oczekiwań wobec utrzymującej się wysokiej inflacji. Tymczasem,

The Wall Street Journal poinformował, że urzędnicy Fed zamierzają w przyszłym tygodniu podnieść stopy procentowe o zaledwie 75 punktów bazowych, w porównaniu ze 100 punktami bazowymi.

Poprawa nastrojów ryzyka jest odczuwalna na globalnych rynkach akcji i obligacji, a nawet na rynku kryptowalut, gdzie cena bitcoina wzrosła do ponad $22,000.

2. Chiny nakazują bankom pożyczać Klucze do nieruchomości


Chińskie władze podjęły działania, aby zapobiec powstaniu kupców domów, którzy odmawiają spłaty kredytów hipotecznych w proteście przeciwko odmowie gigantów nieruchomości.

Rozporządzenie chińskich banków poleciło kredytodawcom udzielenie kredytu na odpowiednie klucze do nieruchomości, aby ukończyć niedokończone domy.

Pułap kredytów na nieruchomości Banku Chin w ubiegłym roku stał się jednym z głównych czynników fali niewypłacalności, która powstała po umieszczeniu pułapu w sektorze 20% chińskiego PKB.

Bojkot kredytów hipotecznych, który rozprzestrzenił się jak pożar w zeszłym tygodniu, zagroził wyczerpaniem jednego z ostatnich źródeł płynności w sektorze.

3. Giełdy w USA mają się otwierać pod wpływem rosnących stóp procentowych. raporty finansowe banków znów są w centrum uwagi.


Giełdy w USA mają zacząć się rozwijać. cała uwaga skupiona jest na nadchodzącym sezonie sprawozdawczości finansowej.

W poniedziałek po południu Kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 261 pkt., czyli o 0,8 proc., podczas gdy kontrakty S&P 500 wzrosły o 0,9 proc., a Nasdaq 100 o 1,1 proc.

Dzisiaj główne raporty finansowe będą pochodzić z banków Bank of America (NYSE:BAC), Goldman Sachs (NYSE:GS) i Charles Schwab (NYSE:SCHW) przed otwarciem handlu, A Raporty finansowe giganta obliczeniowego (NYSE: SCHW) będą w centrum uwagi po otwarciu.

W innym miejscu, amerykański National Association of Home Builders (NAHB) indeks rynku mieszkaniowego ma zostać opublikowany. Główny wskaźnik aktywności NAHB spadł do najniższego poziomu od prawie dwóch lat w ubiegłym miesiącu.

4. Fala upałów przyczynia się do nędzy w Europie


Wiele kryzysów w Europie nie wykazuje oznak poprawy, a nastrój raczej nie poprawi się z powodu rekordowych temperatur na kontynencie. W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy zostanie odnotowane 40 °C, a ogromne pożary w ciągu weekendu spustoszyły Portugalię, Hiszpanię, Francję i Grecję.

Podczas gdy kwestia szerszego bezpieczeństwa energetycznego pozostaje kwestią sporną, dostawy gazu z Rosji pozostają ściśle i sztucznie ograniczone.

Niemiecki gigant energetyczny Uniper (ETR:UN01) powiedział, że wyciągnął ostatnie dwa miliardy euro ze swojego kredytu awaryjnego z Państwowego Banku Rozwoju KfW, wyczerpując jedno z ostatnich źródeł płynności.

Tymczasem we Włoszech Premier Mario Draghi wydaje się nie być bliżej rozwiązania impasu między partiami politycznymi tego kraju, co doprowadziło go do dymisji w zeszłym tygodniu.

5. Ceny ropy rosną w obliczu lekceważenia przez Bidena Arabii Saudyjskiej


Cena ropy naftowej wzrosła po wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Arabii Saudyjskiej.

Rynek był rozczarowany słowami ministra spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej księcia Fajsala bin Farhana Al Saud, który powiedział, że kwestia ropy naftowej nie była omawiana w sobotę na szczycie amerykańsko-arabskim.

Od poniedziałkowego popołudnia cena ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1,9% do 96,39 USD.

Tags:

Comments 0