Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 10 / November / 23

Które kraje europejskie są najlepsze do rozpoczęcia działalności gospodarczej?


Kraje europejskie w ktorych najlepiej zalozyc firme
Visitors: 472 Rating:

Jeśli chcesz z powodzeniem działać za granicą, musisz wiedzieć, które kraje są najlepsze dla rozwoju Twojej firmy.

Oto najwyżej sklasyfikowane kraje europejskie:

1. Dania

Duńskie ustawodawstwo zapewnia korzystne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Od kilku lat kraj ten wdraża reformy w różnych obszarach, które sprzyjają rozwojowi biznesu w kraju. Przykładowo, Dania obniżyła koszty pozwoleń na budowę, zajmując pod tym względem 4. miejsce na świecie.

Dania jest światowym liderem w handlu transgranicznym, uzyskując wynik 100/100. Wynik ten wynika z kilku czynników: prostych zasad ułatwiających handel, strategicznego położenia geograficznego w centrum Europy itp.

2. Wielka Brytania

W przeciwieństwie do Portugalii, Luksemburga i Francji, Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej po Brexicie. Niemniej jednak jest geograficznie powiązana z Europą, ponieważ znajduje się w Europie Zachodniej.

Chociaż opuszczenie UE nieuchronnie skomplikowało zagranicznym przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności gospodarczej, Wielka Brytania pozostaje bardzo atrakcyjnym krajem do prowadzenia działalności gospodarczej.

Wielka Brytania jest naprawdę "przyjazna dla biznesu". Stawka podatku od osób prawnych wynosi 19% (jedna z najniższych w G20), procedury administracyjne są uproszczone (rejestracja jest możliwa w mniej niż 48 godzin, aby założyć firmę), a ekosystem startupów jest jednym z najlepszych (po USA, gdzie San Francisco zajmuje pierwsze miejsce w badaniu StartupBlink).

3. Norwegia

Chociaż Norwegia nie jest członkiem UE, jest jednak krajem europejskim pod względem geograficznym.

Jej dźwignie: najlepsze praktyki promujące skuteczność systemu sądowego w zakresie egzekwowania umów (3. miejsce na świecie pod tym względem), szybkie procedury upadłościowe (5. miejsce na świecie), zaawansowana infrastruktura, stabilność gospodarcza itp.

Czy wiesz, że? Ten kraj nienależący do UE jest częścią strefy Schengen. Jest członkiem Rady Europy i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Tags:

Comments 0