Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 14 / December / 23

Przegląd bezprzewodowego mini Projektora LED Xming Q1 SE 1080p


Recenzja Xming Q1 SE
Visitors: 172 Rating: ★★★★★

Xming Q1 SE to bezprzewodowy projektor LED. Ma rozdzielczość 1080P, sprytny system chłodzenia i dwa wbudowane głośniki. Szeroka łączność sprawia, że projektor Q1 SE jest bardzo interesujący do różnych celów. W szczególności łączność bezprzewodowa umożliwia dublowanie ekranu urządzenia mobilnego i wyświetlanie go na dużym obszarze. 

Zakres dostawy

Pakiet Xming Q1 SE jest bardzo prosty, ale zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pracy. Jest to zasilacz sieciowy z odpowiednim kablem zasilającym i bardzo dobrze opisaną instrukcją obsługi. Aby ułatwić czytanie instrukcji, wstawiono do niej obrazy ilustrujące różne kroki. W zestawie znajduje się Czarny pilot zdalnego sterowania. Odpowiednie baterie nie są dołączone, należy je włożyć przed użyciem.

Projekt i montaż

Zewnętrznie Xming Q1 SE ma bardzo kompaktową konstrukcję, dlatego wymaga przemyślanego systemu chłodzenia. W tym celu projektor ma perforowane obszary z przodu iz tyłu, które umożliwiają cyrkulację powietrza w środku. Wentylator zamontowany w podstawie zasysa zimne powietrze z tyłu i wyrzuca ogrzane powietrze z przodu. Wentylator jest dobrze słyszalny, ale zagłuszają go odtwarzane dźwięki.

Jeśli przyjrzysz się uważnie przedniej części, natychmiast zauważysz kontrastowy kolor soczewki. Jest obszyty srebrnym paskiem i nadaje Q1 SE wyrafinowany wygląd. Pod obiektywem znajduje się wspomniany wcześniej perforowany obszar, ważny dla układu chłodzenia. Tylny panel jest również pełen niespodzianki. Wszystkie dostępne opcje łączności znajdują się z tyłu urządzenia. Są to USB 2.0, HDMI 1.4, gniazdo audio i gniazdo do podłączenia kabla zasilającego. Przycisk zasilania znajduje się również tuż obok gniazda audio.

Po prawej i lewej stronie znajdują się jeszcze bardziej perforowane obszary znajdujące się w górnej połowie. Za nimi znajdują się dwa 3-watowe głośniki, po jednym z każdej strony. Oprócz głośników zainstalowane są również inne elementy związane z układem chłodzenia.

W górnej części znajduje się pokrętło, za pomocą którego można regulować ostrość. W ten sposób można sterować obiektywem i dostosowywać obraz na przeciwległej ścianie. Na spodzie znajdują się cztery gumowe nóżki, które doskonale przylegają do powierzchni. Chronią przed drobnymi wibracjami i zapewniają pewny chwyt na powierzchni. Śruba jest również wbudowana w podstawę. Dzięki niemu Xming Q1 SE można zamontować na statywie fotograficznym, co pozwoli na jeszcze bardziej elastyczne Ustawienie projektora. W zależności od statywu konstrukcja może być mniej lub bardziej chwiejna.

Łączność

Do udostępniania ekranu lub odtwarzania multimediów Xming Q1 SE oferuje kilka opcji. Zacznijmy od klasycznego połączenia za pomocą kabla HDMI. Zaletą tej opcji jest to, że nie jest wymagany pilot zdalnego sterowania, ponieważ obraz jest przesyłany natychmiast po włączeniu urządzenia. Co więcej, obrazy, filmy, muzykę lub dokumenty można wkładać i odtwarzać bezpośrednio przez port USB.

Jednak główną cechą Xming Q1 SE jest połączenie bezprzewodowe, które jest możliwe z dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS po krótkim połączeniu z domową siecią WLAN. Wystarczy dotknąć ikony WLAN za pomocą pilota, a pojawi się wybór między iOS i Androidem, w którym wybierzesz żądany system. Pojawi się krótki przewodnik pokazujący różne kroki. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami i podłączysz projektor do sieci WLAN, możesz z łatwością udostępniać ekran z urządzenia mobilnego.

Zarządzanie

Do sterowania projektorem dołączony jest Czarny pilot zdalnego sterowania. Jest to absolutnie konieczne, ponieważ samo urządzenie można tylko włączać i wyłączać. Pilot wykonuje pełny zestaw funkcji. Na przykład za jego pomocą możesz łatwo przełączać się między źródłami sygnału, regulować głośność i dostosowywać ustawienia dla siebie. Do działania wymagane są dwie baterie AAA, które nie są dołączone do pilota.

Jakość dźwięku i obrazu

Rozdzielczość 1080p w połączeniu z projektorem doskonale radzi sobie z uzyskaniem wyraźnego obrazu. Na podstawie ustawień domyślnych możemy powiedzieć, że nasycenie kolorów nas przekonało. Za pomocą kilku ustawień jakość obrazu można dostosować do własnych potrzeb i warunków. Rozmiar projekcji od 40 do 120 " umożliwia korzystanie z projektora w wielu różnych obszarach.

Za dźwięk odpowiadają dwa wbudowane 3-watowe głośniki. Pamiętaj, że nie powinieneś oczekiwać najwyższej klasy dźwięku. Dźwięk jest dość odpowiedni i brzmi dość płasko i bez życia. Biorąc pod uwagę, że Xming Q1 SE nie jest projektorem, który stale instalujesz w salonie, ale raczej urządzeniem, które umożliwia prezentacje lub oglądanie filmów w wyznaczonych miejscach. Dlatego instalacja głośników dała nam prawdziwą przyjemność. Jeśli twoje wymagania dotyczące dźwięku staną się jeszcze wyższe, zawsze możesz podłączyć Q1 do zewnętrznego systemu audio lub innych głośników.

Podsumowanie Xming Q1 SE

Ogólnie rzecz biorąc, Xming Q1 SE to solidny zestaw, z którym okresowe użytkowanie jest naprawdę przyjemne. Oferuje przyzwoity stosunek jakości do ceny, co czyni go prawdziwą rekomendacją wśród mini projektorów LED.

Tags:

Comments 0