Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 22 / February / 22

Kryptowaluty i ich stosunek do światowej gospodarki


Kryptowaluta w światowej gospodarce – przegląd wpływu
Visitors: 182 Rating: ★★★★★

Kryptowaluty stają się coraz ważniejsze w systemie finansowym, ponieważ są powiązane z globalną gospodarką. Ale jakie są, jakie są ich zalety i wady?

Kryptowaluty To waluty cyfrowe używane do wymiany towarów lub usług. Zostały one utworzone po kryzysie finansowym w 2008 r.dla transakcji internetowych; jednak obecnie nie tylko firmy elektroniczne akceptują kryptowaluty jako formy płatności, ale niektóre firmy, takie jak Starbucks, Burger King Germany, Reeds Jewelers, Virgin Galactic i inne, również robią to dla swoich zysków.

Te waluty cyfrowe mają wpływ na globalną gospodarkę, dlatego niniejszy dokument analizuje związek między tymi dwiema koncepcjami, podając przykłady, w których kryptowaluty stanowiły alternatywę dla gospodarki. Ponadto analizuje ich największą wadę, ich zmienność, aby mieć szerszy obraz tego, czym są kryptowaluty.

Jak działają kryptowaluty?

Kryptowaluty są skutecznym i bezpiecznym sposobem przeprowadzania operacji, ponieważ opierają się na zasadach kryptografii, która za pomocą blockchain pozwala na ciągłe śledzenie dokonanych transakcji.

Ten blockchain jest publicznym zapisem, w którym znajdują się wszystkie operacje tych walut cyfrowych. Jednak chociaż ta książka pozwala każdemu śledzić wszystkie transakcje dokonane przez wszystkie komputery w sieci, informacje o zaangażowanych osobach są chronione.

Podobnie bezpieczeństwo tych walut wynika nie tylko z szyfrowania, ale także z weryfikacji, ponieważ reszta użytkowników potwierdza, że transakcja może zostać wykonana poprawnie.

Zalety kryptowalut

Kryptowaluty były postrzegane jako możliwa alternatywa dla obecnego systemu monetarnego w dużej mierze ze względu na fakt, że jego technologia i liczne zalety były postrzegane jako czynnik decydujący o przekształceniu sposobu dokonywania transakcji na całym świecie.

Jedną z głównych zalet kryptowalut jest to, że nie wymagają one administratora, co oznacza, że nie zależą od rządów, banków ani żadnych instytucji do pracy.

I dlaczego dla gospodarki ważne jest, aby była zdecentralizowana? Po pierwsze dlatego, że pozwala na niezależność od spowolnień gospodarczych i kryzysów, uzyskując w ten sposób najwyższą dotychczasową cenę rynkową. Podsumowując, poleganie na bankach i rządach jest kosztowne dla społeczeństwa z dwóch głównych powodów: po pierwsze, w bankach te systemy transakcyjne są bardzo drogie, więc posiadanie kryptowalut zmniejsza opłaty i eliminuje odsetki od wykonywanych operacji; po drugie, rząd nie może zniekształcać rachunków, drukując więcej pieniędzy, powodując w ten sposób inflację.

W tym sensie kryptowaluty unikają głównej przyczyny inflacji w tradycyjnych walutach, ponieważ ich emisja zmniejsza się z czasem i nigdy nie przekracza 21 milionów.

Kolejną zaletą tej cyfrowej waluty jest to, że dają ludziom możliwość "zachowania kapitału" i utrzymania ich w Nienaruszonym Stanie, a także elastyczne operacje, które zapewniają większą płynność.

To dzięki tym cyfrowym walutom szybko zyskały popularność i"mogą wstrząsnąć fundamentami światowej gospodarki". Jako przykład można zauważyć, że jego przyjęcie było takie, że w celu złagodzenia skutków gospodarczych związanych z Brexitem (oddzielenie Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej) niektórzy obywatele Wielkiej Brytanii postawili na te wirtualne waluty, aby utrzymać wartość swojego kapitału w Nienaruszonym Stanie. To samo stało się z chińskimi obywatelami w połowie 2017 r., ponieważ ich rynek ucierpiał, a wartość juanów gwałtownie spadła.

Wady kryptowalut

Waluty cyfrowe opierają się na spekulacjach; dlatego nie należy go interpretować jako formy inwestycji, ale raczej jako stopy procentowej. Chociaż wartość tych monet jest bardzo zmienna, dla tych, którzy kupili na początku, było to 9,000,000% korzystne. Poniższe zdjęcia pokazują zmienność najważniejszej waluty cyfrowej, Bitcoin w czasie.

Kryptowaluty, jak możemy zauważyć, mają dużą niestabilność, szczególnie w ubiegłym roku. Chociaż ceny ropy wzrosły w ostatnich miesiącach, spadki cen ropy i skutki pojawienia się koronawirusa spowodowały spadek wartości tej cyfrowej waluty o ponad 20% na początku roku z powodu paniki wśród ludności.

Ta niestabilność wynika z faktu, że ta waluta zależy od jej ceny rynkowej; opiera się na popycie, tak jak ma to miejsce na aukcji: jeśli Wiele osób chce kupić to, co sprzedajesz, cena wzrośnie, w przeciwnym razie spadnie.

Wniosek

Podsumowując, kryptowaluty są alternatywnym, bezpiecznym i skutecznym sposobem wymiany towarów lub usług, które pozytywnie wpływają na globalną gospodarkę dzięki decentralizacji, wysokiej płynności i elastyczności. Musisz jednak znać ten rynek przed wejściem do niego, aby skorzystać z tej elektronicznej waluty.

Podobnie musimy zrozumieć, że bezpieczeństwo jest zawsze względne; chociaż wirtualne waluty są bardzo bezpieczne, nic nie jest w stu procentach wolne od luk w zabezpieczeniach.

Ważne jest również, aby pamiętać, że, jak już wspomnieliśmy, wartość tych wirtualnych walut jest niestabilna i że podobnie jak w przypadku tradycyjnych walut, istnieją czynniki zewnętrzne, których nie możemy kontrolować, więc pewnego dnia możemy uzyskać dużą wygraną, a drugiego możemy cierpieć.

Tags:

Comments 0