Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 20 / December / 23

Jak zostać traderem kryptowalut?


Jak kupowac kryptowaluty?
Visitors: 85 Rating: ★★★★★

Podczas gdy rynek akcji jest wykupiony, inwestorzy handlują towarami i kryptowalutami, ponieważ rynki te znajdują się w silnym trendzie wzrostowym i jest dużo miejsca na wyższe poziomy cen. Ponadto rosnąca inflacja wskazuje na potrzebę inwestowania w aktywa takie jak bitcoin, metale i różne towary.

Jak kupować kryptowaluty?

Aby kupić kryptowaluty, można skorzystać z bankomatów kryptowalutowych, kuponów kryptowalutowych, witryn wymiany kryptowalut lub regulowanych brokerów handlowych. Jeśli chcesz kupować i przechowywać kryptowaluty, skorzystaj z witryn wymiany kryptowalut, takich jak Coinbase. Jeśli chcesz handlować kryptowalutami, skorzystaj z brokerów CFD, takich jak Avatrade lub regulowanych brokerów.

Chociaż popularność kryptowalut może sugerować, że zakup bitcoina jest stosunkowo prostą procedurą, do niedawna tak nie było. Jednak opcje stopniowo się rozszerzają, dzięki czemu dziś możesz wybrać sposób zakupu w zależności od swoich przyzwyczajeń. Co więcej, niektóre z dostępnych obecnie opcji nie wymagają nawet dostępu do Internetu.

Kupowanie kryptowalut w bankomatach

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut można oczekiwać, że bankomaty staną się głównym sposobem zakupu bitcoinów. Jeśli chcesz kupić bitcoiny bez obawy o niewłaściwe wykorzystanie danych, możesz to zrobić w wielu bankomatach na całym świecie. Jednak w zależności od inwestycji, opłata w wysokości od dwóch do ośmiu procent w stosunku do standardowej ceny może sprawić, że zastanowisz się dwa razy przed zakupem bitcoinów z bankomatu. Po prostu skanując kod QR na swoim portfelu mobilnym po zdeponowaniu pieniędzy w bankomacie, otrzymujesz potwierdzenie z kodami i instrukcjami dotyczącymi transferu bitcoinów do portfela. Pierwszy taki bankomat został zainstalowany w Belgradzie w 2018 r. na King Milan Street. Najbliższe bankomaty można znaleźć za pomocą serwisu coinatmradar.com.

Kupowanie kuponów kryptowalutowych

Vouchery to kolejny łatwy sposób na zakup bitcoinów i innych kryptowalut. Kupując voucher, otrzymujesz określoną kwotę w kryptowalutach. Niektóre giełdy akceptują vouchery, więc zakładając konto na jednej z nich, można użyć kodu do zamiany vouchera na bitcoiny. Ponadto w Internecie można znaleźć wiele serwisów, które sprzedają vouchery na korzystnych warunkach. Kupując kryptowaluty w ten sposób, można zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z innymi metodami zakupu. Ponadto vouchery to dobry sposób na oszczędzanie bitcoinów.

Kup kryptowalutę na giełdzie kryptowalut

Giełdy to trzeci sposób na zakup bitcoinów. Zaletą kupowania na giełdzie jest wybór opcji handlowych. Różne rodzaje giełd obsługują różne kategorie klientów. Jeśli potrzebujesz zaawansowanej platformy do regularnego handlu, istnieje wiele rozwiązań dostępnych online. Z drugiej strony, osoby zainteresowane szybkimi i uproszczonymi jednorazowymi zakupami również mają do wyboru kilka opcji. Platformy wymiany można rozróżnić według kilku kryteriów: poziomu bezpieczeństwa, opcji płatności, maksymalnego limitu zakupów, opłat prowizyjnych itp. Jeśli chodzi o dostęp, do większości giełd można uzyskać dostęp z urządzeń przenośnych i stacjonarnych, co znacznie ułatwia zakupy. Głównym problemem związanym z zakupami w kantorach jest biurokracja związana z podawaniem wielu informacji o sobie jako kliencie. Działalność kantorów jest regulowana przez państwo. Oprócz podania wielu danych osobowych, zazwyczaj proszą one klienta o połączenie swojego konta bankowego z kontem kantoru. Niektóre z dobrze znanych giełd to Bitfinex, BitFlyer, BitStamp, Kraken, Coinbase, Gemini i itBit. Ważne jest, aby wiedzieć, że kupno i wymiana nie są jedynymi usługami oferowanymi przez giełdy. Za ich pośrednictwem można również otworzyć portfel. Chociaż ta opcja może początkowo wydawać się wygodna, ponieważ skraca proces, wiąże się z wieloma zagrożeniami. Hakerzy często atakują kantory, ponieważ ich poziom bezpieczeństwa nie jest porównywalny z bankowym.

Kupowanie kryptowalut bez pośredników

Dla osób, które nie chcą dzielić się informacjami na swój temat, zakup kryptowalut bez pośredników może być wyjściem z sytuacji. Gdzie można znaleźć kogoś do współpracy? LocalBitcoins to strona poświęcona tego typu transakcjom. Tego typu transakcje odbywają się dziś w miejscach publicznych. Innym sposobem jest spotkanie się ze społecznością bitcoinów, gdzie zazwyczaj można handlować bitcoinami, a także wymieniać się wiedzą. Uważaj na zakupy pośrednie. Ponieważ liczba oszustów w handlu kryptowalutami wzrosła, należy podjąć wiele środków ostrożności. Jeśli nie chcesz spotykać się z drugą stroną, możesz przejść przez proces zakupu online, ale istnieje zwiększone ryzyko oszustwa. Sprzedawcy często preferują płatności bezzwrotne ze względu na możliwe straty spowodowane zmianami cen bitcoinów, co zwiększa ryzyko.

Bitcoin Atm w porównaniu do Coinbase

Bitcoin ATM zapewnia wyższy poziom anonimowości transakcji niż Coinbase, ponieważ użytkownicy używają gotówki i pozostawiają minimalne dane osobowe. Bitcoin ATM jest znacznie szybszy niż internetowa giełda kryptowalut Coinbase. Bitcoin ATM nie jest jednak wystarczająco rozpowszechniony na całym świecie, więc Coinbase i giełda online są bardziej dostępne niż Bitcoin ATM.

Jak zostać traderem kryptowalut?

Aby zostać traderem kryptowalut, można skorzystać z portali wymiany kryptowalut, maklerów giełdowych lub brokerów CFD. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokerów CFD, ponieważ nie potrzebujesz dużego kapitału, otwieranie i zamykanie transakcji jest natychmiastowe i wolne od prowizji, a pieniądze możesz wypłacić natychmiast tego samego dnia.

Jako inwestor chcesz szybko wpłacać, szybko wypłacać pieniądze, szybko wychodzić z transakcji i szybko wchodzić w transakcje. Właśnie dlatego brokerzy CFD są najlepsi. Jeśli jednak chcesz dokonać inwestycji i trzymać bitcoina lub inną kryptowalutę przez lata, w takim przypadku.

Czy potrzebuję licencji, aby handlować bitcoinem?

Nie, nie potrzebujesz licencji, aby handlować bitcoinem lub inną kryptowalutą. Jeśli zarządzasz jakimikolwiek aktywami (akcjami, walutami, kryptowalutami) przy użyciu własnych środków, nie potrzebujesz licencji. Jeśli jednak handlujesz aktywami jako trader dla firmy finansowej, będziesz potrzebować licencji, takiej jak licencja FINRA.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się handlować kryptowalutami za własne pieniądze u preferowanego brokera, standardową procedurą jest identyfikacja. W takim przypadku będziesz musiał dostarczyć dokumentację, ponieważ regulowani brokerzy muszą identyfikować traderów.

Tags:

Comments 0