Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 07 / marca / 22

Gdzie inwestować, aby uzyskać dochód pasywny: najlepsze pomysły 2022 r.


Gdzie inwestować, aby uzyskać dochód pasywny
Visitors: 390 Rating:

Tak naprawdę każdy szuka źródeł dochodu pasywnego. Ponieważ życie z roku na rok staje się droższe, obowiązki i cele ludzi rosną. Może chcesz kupić nowy dom, zapłacić za edukację swoich dzieci, kupić wymarzony samochód lub po prostu pojechać na wakacje i podróżować po świecie.

Ponieważ większość ludzi nie ma czasu na drugą pracę, pomysł tworzenia strumieni dochodów pasywnych jest świetnym wyjściem.

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć dla siebie dodatkowe źródła dochodu pasywnego. Zaproponujemy Ci kilka pomysłów na pracę, które możesz wdrożyć w 2022 roku.
Dochód pasywny: jakie są rodzaje dochodu pasywnego?
Zapewne wielu z Was przynajmniej raz słyszało określenie „źródła dochodu pasywnego”. Ponieważ porównanie jest skutecznym sposobem uczenia się, zdefiniujmy najpierw „aktywny dochód”.

Aktywny dochód to pieniądze, które zarabiasz dzięki swoim regularnym wysiłkom i czynnościom w ramach umowy o pracę, więc w normalnej codziennej pracy otrzymujesz zapłatę za każdym razem, gdy świadczysz usługę lub produkt klientowi. Jest to powszechna metoda generowania dochodu lub wynagrodzenia.

Teraz zrozummy, czym jest dochód pasywny:

Dochód pasywny to pieniądze, które otrzymujesz regularnie ze źródła innego niż Twoja główna praca i nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu osobistego ani specjalnych umiejętności.


Jakie są rodzaje dochodu pasywnego? Najczęstsze źródła dochodu pasywnego to:


Kiedy ludzie zastanawiają się, jak znaleźć źródło dochodu pasywnego, ważne jest, aby pamiętać o jednej kwestii: idei, że nie musisz nic robić, aby uzyskać pieniądze ze źródeł dochodu pasywnego, lub że w ten sposób szybko się wzbogacisz, jest złudzeniem.

Na przykład, utrzymanie nieruchomości, aktualizacje produktów i analiza rynku mogą być wymagane do dokonywania inwestycji, aby regularnie generować dochód z pasywnych źródeł dochodu.

Jak więc stworzyć swój pasywny dochód? Przyjrzyjmy się najczęstszym metodom generowania pasywnego dochodu, z których korzystają ludzie.

Źródło dochodu pasywnego: #1 Nieruchomość


Opcje dochodu pasywnego w nieruchomościach:

Kiedy słyszysz o inwestowaniu w nieruchomości, pierwszą rzeczą, o której myślisz, są szanse, że je kupisz.

Wielu stosuje tradycyjną metodę „kup i trzymaj”: kupują nieruchomość i czekają, aż jej cena wzrośnie. Możesz również wynająć nieruchomość za miesięczną lub roczną opłatę.

Przyjrzyjmy się jednak niektórym z najnowocześniejszych sposobów tworzenia źródła pasywnego dochodu z nieruchomości, które już posiadasz.

Airbnb
W ostatnich latach szczególną popularność zyskały usługi Airbnb. Airbnb to internetowa platforma wynajmu nieruchomości, która umożliwia generowanie pasywnego dochodu.

Jeśli posiadasz własną nieruchomość, możesz dowiedzieć się o lokalnych przepisach i opodatkowaniu, zanim rozważysz umieszczenie swojego mieszkania lub domu w aplikacji Airbnb.

Choć firma niedawno ogłosiła IPO (wstępną ofertę publiczną), inwestorzy czekali na to wydarzenie od dawna. Początkowo IPO planowano na początek 2020 roku. Jednak wraz z nadejściem pandemii Covid-19, która spowodowała znaczny spadek przychodów, amerykańska firma zdecydowała się opóźnić ten ruch.

Airbnb oficjalnie złożyło wniosek o IPO w SEC (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) 16 listopada 2020 r.
Od 2015 do 2019 roku przychody Airbnb stale rosły. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. jej przychody spadły o 1,2 mln USD w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r., o ponad 30%.

Jak każda szybko rozwijająca się firma, Airbnb musi zainwestować swój kapitał w rozwój biznesu, aby utrzymać przewagę nad konkurencją.

Przychody Airbnb:

IPO Airbnb nie przewiduje dywidendy w najbliższej przyszłości ze względu na model rozwoju firmy.

Ważne

Regularne wynajmowanie nieruchomości nie jest wolnym od ryzyka źródłem dochod pasywnego. Zarządca nieruchomości Airbnb musi być świadomy potencjalnych szkód i dodatkowych kosztów utrzymania nieruchomości. tworzenie strumienia dochodów pasywnych Airbnb (lub strumienia dochodów półpasywnych).
Dochód pasywny online: 2. Inwestowanie w nieruchomości na giełdzie
Jak mogę zainwestować w nieruchomości na giełdzie i uzyskać dodatkowy dochód pasywny?

Na giełdzie możesz uzyskać pasywny dochód, inwestując w różne aktywa, które dają Ci dostęp do rynku nieruchomości. Każdy z nich ma swoją własną charakterystykę. Przyjrzyjmy się, jakie możliwości dochodu pasywnego oferuje każda z nich:

Akcje spółek z branży nieruchomości

Na giełdach światowych można znaleźć wiele akcji spółek, których działalność jest bezpośrednio związana z nieruchomościami. Możesz zainwestować w akcje jednej lub więcej spółek z tego sektora za znacznie mniej pieniędzy niż w przypadku zakupu fizycznej nieruchomości. Zatem obrót akcjami spółek z sektora nieruchomości jest jednym ze sposobów na pasywny dochód w Internecie.

Firmy z branży nieruchomości współpracują nie tylko z mieszkaniami, ale także z hotelami, kurortami, supermarketami, ośrodkami zdrowia i nie tylko. Tak więc nabywanie udziałów w różnych spółkach nieruchomościowych pomoże Ci zdywersyfikować Twój portfel i ryzyka. Ponadto niektóre firmy wypłacają dywidendy swoim akcjonariuszom, co jest kolejnym sposobem uzyskiwania przez inwestorów pasywnego dochodu z inwestowania w akcje.
Fundusze ETF
ETF (fundusze giełdowe) to papiery wartościowe, które można kupować i sprzedawać na giełdzie. Fundusze te oferują różnorodne klasy aktywów, od akcji, przez waluty, po towary.

ETF są podobne do funduszy inwestycyjnych, ale oferują niższe koszty i większą dywersyfikację.

Jeśli chcesz inwestować w nieruchomości dla pasywnego dochodu, ale wolisz dywersyfikować swoje ryzyko, powinieneś zwrócić uwagę na ETF-y. Ponadto inwestowanie w ETF-y nie wymaga poważnej analizy każdej firmy z osobna, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych akcji.

Przykłady ETF-ów:

REIT podlegają specjalnym wymogom, takim jak obowiązek dystrybucji większości swoich dochodów pomiędzy akcjonariuszy poprzez wypłatę dywidendy. Niektórzy postrzegają inwestowanie w takie fundusze jako możliwość uzyskania pasywnego dochodu właśnie ze względu na wypłatę dywidendy.

REITy pozwalają inwestorom indywidualnym uzyskiwać dochody z różnych nieruchomości. Nieruchomościami w portfelu funduszu mogą być kompleksy mieszkaniowe, placówki służby zdrowia, placówki medyczne, hotele, biurowce, centra handlowe itp.

Większość funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości specjalizuje się w określonej branży, skupiając swój czas, energię i finansowanie na określonym segmencie nieruchomości. Jednak zarówno zdywersyfikowane, jak i wyspecjalizowane portfele REIT często zawierają różne rodzaje własności.

Fundusze te generują stały strumień pasywnych dochodów dla swoich inwestorów, ale nie przynoszą największych zysków kapitałowych.

Przykłady funduszy inwestycyjnych w nieruchomości:

Ważne

Choć REITy mogą być źródłem pasywnego dochodu w Internecie, pamiętaj, że pomyślne inwestowanie w nie nie należy do najłatwiejszych zadań. Przed wyborem funduszu, w który chcesz zainwestować, musisz przeprowadzić odpowiednie rozeznanie i zdawać sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stają firmy, takich jak spadające zyski, transakcje na rynku nieruchomości fizycznych i związane z tym kryzysy, takie jak kryzys na rynku kredytów subprime w USA w 2008 roku.
Gdzie inwestować, aby uzyskać dochód pasywny: #3 Obligacje
Obligacje to produkt o stałym dochodzie, dzięki któremu różne instytucje i firmy generują środki w długim okresie. Mimo że istnieją różne rodzaje obligacji, wszystkie działają w ten sam sposób i mogą być dobrą opcją dochodu pasywnego.

Obligacje są rodzajem długu. Innymi słowy, obligacja to przyrzeczenie zapłaty, jakie emitent składa posiadaczowi obligacji. Emitentem obligacji jest dłużnik, a osobą, która kupuje obligacje, jest posiadacz, który pożycza pieniądze.

Emitent obligacji może wykorzystać te pieniądze na finansowanie swojej działalności. W zamian regularnie płaci stałe odsetki od długu przez cały okres trwania obligacji – z tych płatności tworzysz strumienie pasywnego dochodu. W terminie wykupu obligacji inwestorowi zwracana jest pełna kwota, za którą obligacja została pierwotnie sprzedana, tj. jego wartość nominalna

Ważne

Przed zainwestowaniem w obligacje w celu uzyskania dochodu pasywnego należy również wziąć pod uwagę ryzyko z nimi związane, takie jak ryzyko inflacji i ryzyko stopy procentowej, które mogą wpłynąć na Twoją inwestycję i wynikający z niej dodatkowy dochód.
Opcje dochodu pasywnego: #4 Programy partnerskie
Program marketingu afiliacyjnego to promocja produktu lub usługi świadczonej przez stronę trzecią. Otrzymasz nagrodę, jeśli osoba trzecia sprzeda swój produkt/usługę w wyniku Twojej promocji.

W kontekście handlu oznacza to, że umieszczasz na swojej stronie internetowej lub w sieciach społecznościowych link do strony internetowej brokera lub platformy handlowej. Jeśli ktoś kliknie w Twój link, a następnie zarejestruje się na stronie brokera, otrzymasz nagrodę, której wysokość będzie zależeć od wysokości jego depozytu, procentu transakcji, które dokona w przyszłości lub innych warunków.

Na przykład w programie partnerskim CPA (Cost Per Action) Twoja nagroda zależy od tego, czy strona trzecia wykona określoną czynność, taką jak otwarcie konta, zapisanie się w celu otrzymywania materiałów marketingowych itp. Czynność, za którą otrzymasz wynagrodzenie, jest z góry określona w umowie.

Chociaż marketing afiliacyjny nie jest całkowicie pasywną opcją dochodu, jest jednym z najczęstszych źródeł pasywnego dochodu w Internecie.

Ważne

Marketing afiliacyjny wymaga umiejętności, narzędzi i czasu, aby stworzyć przekonujące treści do generowania leadów, dzięki czemu możesz przekształcić je w jeden z najlepszych źródeł pasywnego dochodu. Jeśli zaczynasz od zera, potrzeba czasu i energii, aby stworzyć przepływ odwiedzających i przyciągnąć uwagę publiczności. Biorąc pod uwagę dużą konkurencję, niektórzy mogą udać się do innego marketera lub influencera.
Jak tworzyć dochód pasywny: #5 Pożyczki peer-to-peer (P2P)
Pożyczki typu peer-to-peer (P2P) stały się bardzo popularne w ostatnich latach i faktycznie możesz zarobić około 10% rocznie na początkowej inwestycji w pożyczkę, o ile masz dobrą stopę zwrotu z pożyczki.

Istnieje wiele internetowych platform pożyczkowych P2P, na których możesz zacząć od małych kwot i z czasem przejść do większych kwot. Wszystko zależy od Twojego zarządzania ryzykiem i strategii.

Zazwyczaj użytkownicy żądają kwoty, której potrzebują, od platformy lub biura, jeśli to możliwe, a pożyczkodawcy dostarczają im te pieniądze lub ich część, które pożyczkobiorcy następnie spłacają z czasem wraz z odsetkami.

Ważne

Przed podjęciem decyzji o pożyczeniu P2P przypominamy, że działalność pożyczkowa wiąże się również z ryzykiem. Udzielając wielu pożyczek, musisz wziąć pod uwagę ryzyko braku części swoich pieniędzy i upewnić się, że otrzymujesz płatności na czas oraz że nie zostały one otrzymane w nieuczciwy sposób.

Należy również liczyć się z dużą konkurencją ze strony banków oraz niskimi stopami procentowymi w związku z kryzysem, który powstał w wyniku pandemii.

Dochód pasywny: #6 Wynajem samochodu
Wynajmując samochód, możesz zarobić pasywny dochód. Jest na to wiele opcji: platformy internetowe, grupy mediów społecznościowych i inne rodzaje reklamy. Jest to popularne zajęcie, ponieważ wiele osób codziennie potrzebuje samochodu. Dlatego ci, którzy skorzystają z Twoich usług i Twojego samochodu, będą mogli zapewnić Ci stały dochód pasywny.

Ważne

Ponownie, zanim wynajmiesz samochód w celu uzyskania pasywnego dochodu, pamiętaj, że może to również wymagać dodatkowej konserwacji, polis ubezpieczeniowych i zeznań podatkowych. Upewnij się więc, że przed wyjazdem rozliczysz się ze wszystkimi kosztami związanymi z wynajmem samochodu.

Więcej pomysłów na dochód pasywny

Oprócz czysto pasywnych źródeł dochodu, możesz zarobić dodatkowy dochód innymi metodami. Niektóre z nich są półpasywnymi źródłami dochodu, inne są aktywne. Ich zaletą jest to, że pracujesz zdalnie.

Biznes online i freelancer

Możesz stworzyć własną stronę internetową z usługami, które możesz świadczyć, czy to audytem, marketingiem cyfrowym, projektowaniem itp., tworząc półpasywny dochód.

Możesz także stworzyć półpasywny strumień dochodów, odsprzedając produkty lub sprzedając własne produkty na platformach takich jak Amazon.

Akcje wiodącej firmy e-commerce wzrosły w ubiegłym roku o ponad 70% dzięki dywersyfikacji firmy i wzrostowi zakupów online podczas pandemii. Ponadto Amazon chce wejść na rynek opieki zdrowotnej. Jeśli ciężko pracujesz i rozumiesz, co musisz zrobić, aby skutecznie sprzedawać na Amazon, całkiem możliwe, że może to stać się stabilnym źródłem pasywnego dochodu.

Nauka i kursy online

Jednym ze sposobów na zarobienie dodatkowego dochodu jest nauczanie online tego, w czym jesteś dobry, czy to w językach, projektowaniu, czy coś innego. Nie jest to bardziej aktywne źródło dochodu, ale można to zrobić zdalnie, w przeciwieństwie do pracy biurowej.

Podczas pandemii liczba samouczków, które ludzie zaczęli udostępniać w Internecie, rosła coraz bardziej. Zasadniczo szkolenie odbywało się dzięki takim platformom internetowym jak Zoom, Skype, Slack i inne.

Wniosek

Wybierając źródła dochodu pasywnego pamiętaj, że w zależności od umiejętności, dostępnych zasobów, celów osobistych i finansowych, różne osoby będą wybierać różne opcje.

Możesz mieć wiele źródeł dochodu pasywnego, najważniejsze jest, aby nie zapominać o ryzyku i zawsze stosować rozsądną strategię zarządzania ryzykiem.

Zawsze zachowuj równowagę między dochodami a wydatkami, aktywnymi i pasywnymi źródłami dochodu.

Tags:

Comments 0