Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 18 / January / 24

Kim jest Charles Hoskinson? Dowiedz się więcej o twórcy Cardano


Charles Hoskinson: Załozyciel Cardano i zwolennik technologii blockchain
Visitors: 291 Rating: ★★★★

Charles Hoskinson jest dobrze znaną postacią w świecie kryptowalut i blockchain. Najbardziej znany jest jako jeden z założycieli Ethereum, a także założyciel Cardano, popularnej kryptowaluty wykorzystującej zaawansowaną technologię blockchain.

Hoskinson urodził się w 1987 roku w amerykańskim stanie Kolorado i rozpoczął swoją karierę w branży technologicznej jako programista komputerowy. Studiował informatykę i matematykę na University of Colorado w Boulder, a następnie uczęszczał do szkoły podyplomowej w zakresie kryptografii na State University of New York w Albany.

W 2013 roku Hoskinson został zaproszony do zespołu programistów Ethereum, nowej kryptowaluty, która właśnie została uruchomiona. Pracował nad rozwojem protokołu konsensusu i łańcucha bloków Ethereum. Jednak w 2014 roku Hoskinson opuścił zespół Ethereum z powodu nieporozumień z innymi współzałożycielami.

Po opuszczeniu Ethereum, Hoskinson założył IOHK, firmę zajmującą się technologią blockchain, koncentrującą się na badaniach i rozwoju zaawansowanych technologii blockchain. W 2015 roku rozpoczął pracę nad Cardano, kryptowalutą wykorzystującą technologię blockchain trzeciej generacji.

Cardano to blockchain, który został zaprojektowany tak, aby był bezpieczniejszy i bardziej skalowalny niż poprzednie blockchainy. Wykorzystuje on technologię konsensusu zwaną Proof of Stake (PoS), która pozwala użytkownikom uczestniczyć w potwierdzaniu transakcji w sieci. Cardano jest również wyjątkowy, ponieważ jest pierwszym blockchainem opracowanym przy użyciu podejścia badawczo-rozwojowego.

Oprócz pracy nad Cardano, Hoskinson znany jest również ze swojej działalności filantropijnej. Założył Hoskinson Centre for Formal Mathematics na University of Wyoming, organizację, której celem jest wspieranie badań w dziedzinie matematyki formalnej.

Hoskinson jest zwolennikiem technologii blockchain i kryptowalut w ogóle. Uważa, że blockchain to technologia, która ma potencjał zrewolucjonizowania wielu branż, w tym usług finansowych, zarządzania i ochrony danych. Zaapelował również o jaśniejsze i bardziej spójne regulacje dotyczące kryptowalut, aby zachęcić do ich powszechnego stosowania.

Charles Hoskinson to amerykański programista i przedsiębiorca, który jest dobrze znany w świecie kryptowalut i blockchain. Jest założycielem IOHK i twórcą kryptowaluty Cardano. Hoskinson jest zwolennikiem technologii blockchain i kryptowalut, a także angażuje się we wspieranie badań w dziedzinie matematyki formalnej poprzez swoją filantropię.

Tags:

Comments 0