Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 18 / January / 22

Zestawy narzędzi handlowych: spojrzenie na handel z wykorzystaniem marży na Binance


Zestawy narzędzi handlowych. Przegląd handlu depozytami zabezpieczającymi
Visitors: 290 Rating: ★★★★★

W ekosystemie kryptograficznym dostępne są różne rodzaje strategii handlowych i rynków. Binance, największa na świecie platforma wymiany pod względem wolumenu, jest domem dla różnych rynków: rynku spot, kontraktów terminowych/instrumentów pochodnych oraz rynku depozytów zabezpieczających. Każde z tych środowisk handlowych wiąże się ze znacznym ryzykiem, od niskiego do wysokiego. Rynki kontraktów terminowych i depozytów zabezpieczających tworzące rynki wysokiego ryzyka, podczas gdy rynek spot może być uważany za rodzaj o mniejszym ryzyku w porównaniu z innymi środowiskami handlowymi.

Czym jest Binance Margin Trading?

Handel depozytami zabezpieczającymi to rodzaj handlu lewarowanego z wykorzystaniem środków dostarczonych przez stronę trzecią. W porównaniu ze zwykłymi kontami, konta depozytowe umożliwiają inwestorom dostęp do większych sum kapitału, co pozwala im wykorzystać swoją pozycję. Większe kwoty oznaczają ogromny potencjał wygranych lub przegranych.

Potencjał wyższego zysku przy niższym kapitale sprawił, że handel z wykorzystaniem marży stał się popularny na różnych rynkach, w tym na rynku Forex, akcji, indeksów itp. Pożyczając w zamian za saldo marży, użytkownicy będą mogli wybierać inne pozycje bez konieczności posiadania kapitału.

Jak działa Binance Margin Trading?

Po prostu otwierając i rejestrując konto, użytkownicy mogą od razu otworzyć swoje konto z depozytem zabezpieczającym, dając im dostęp do wykorzystania swojej pozycji.

Na przykład: Paul ma saldo konta Spot w wysokości 1000 USD, którego nie handluje z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego. Inicjuje transakcję o wartości 1000 USD, która daje 50% zysku w transakcji o wartości 1000 USD, co daje mu dodatkowe 500 USD. Zysk z jego transakcji wyniósłby 500 USD lub 50% zysku.


Kroki do handlu na Binance Margin:

Ekran wykresu transakcji z depozytem zabezpieczającym wygląda jak typowy ekran handlu spotowego, ale typy zleceń są bardzo różne: wyświetlane są przyciski transferów, pożyczania i spłaty, krzyżowe i izolowane typy transakcji z depozytem zabezpieczającym.

Jeśli jednak otwierasz portal handlu depozytami zabezpieczającymi po raz pierwszy, Binance wyświetli ostrzeżenie, w którym musisz kliknąć zakładkę „Rozumiem”, aby uzyskać dostęp. Zanim przejdziesz dalej, zrozum poprawnie ostrzeżenie.

  1. Przelew między spotem na konto depozytowe za darmo. Wybierz preferowaną monetę, wprowadź kwotę i naciśnij Potwierdź.
  2. Pożycz z depozytu zabezpieczającego, który zazwyczaj stanowi 2x dostępnego salda na koncie depozytowym (stosowana stawka standardowa)
  3. Po wykonaniu transakcji, niezależnie od tego, czy jest to zysk czy strata, przycisk spłaty umożliwia spłatę kredytu zabezpieczającego.

Jeśli podjąłeś zbyt wiele ryzyka lub wyniki handlu przeciwko Tobie, Binance automatycznie sprzedaje pozostałe saldo i likwiduje Twoje konto, aby spłacić pożyczkę.

Jesteś w stanie złagodzić/zrozumieć swoje ryzyko handlowe, korzystając z licznika ryzyka na wyświetlaczu transakcji. Istnieje również rynek krzyżowy przy 3x i rynek izolowany przy 10x. W przypadku likwidacji na rynku izolowanym, saldo kasowe nie zostanie naruszone, ale będzie na rynku międzyrynkowym.

Platforma marży została teraz wzbogacona o kalkulator marży, który pomaga obliczyć zysk i stratę (PNL) oraz ustalić docelową cenę i cenę likwidacji. W ten sposób jesteś w stanie lepiej zarządzać ryzykiem i lepiej rozumieć rodzaj transakcji, w którą zamierzasz wejść.

Po spłacie pożyczki suma pożyczonych środków wraz ze stopami procentowymi jest odejmowana od salda.

Pamiętaj, że możesz spłacić pożyczkę tylko za pomocą dokładnie pożyczonej monety. Na przykład, kiedy pożyczasz BTC, możesz spłacić tylko BTC, a nie BNB.

U podstawy zakładki z depozytem zabezpieczającym możesz śledzić swoje otwarte zamówienie, historię zamówień, historię handlu, środki i pozycje. W całym handlu.

Dlaczego handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego jest ważny i atrakcyjny?

Wykorzystując siłę handlu depozytami zabezpieczającymi z odpowiednią strategią zarządzania ryzykiem. Traderzy korzystający z handlu depozytami zabezpieczającymi mogą znacznie zwiększyć saldo swojego portfela w krótkim okresie w porównaniu do traderów korzystających wyłącznie z transakcji Spot.

Zanim podejmiesz się tego rodzaju handlu, musisz zrozumieć swój apetyt na ryzyko i swoją osobowość handlową, aby sprawdzić, czy pasuje to do Twojego stylu. Zwiększona dźwignia daje lepszą pozycję do zarabiania więcej, jeśli transakcje pójdą dobrze, ale może być katastrofalna, gdy pójdzie na południe.

Handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego znalazł uznanie wśród traderów na różnych poziomach i na różnych rynkach.
Jakie są słabości?

Skutki straty w złym handlu mogą być druzgocące dla twojego salda. Im wyższa dźwignia, tym większa szansa na likwidację, zwłaszcza na małym portfelu.

Stosowanie strategii „zamknij oczy i módl się” i nie branie pod uwagę zarządzania ryzykiem to pewny sposób na likwidację aktywów (generowanych automatycznie). Najlepiej jest, aby początkujący trzymał się z dala od tego typu rynku, ponieważ jest to opcja wysokiego ryzyka.


Myśli końcowe

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy w sieci kryptowalut i blockchain. Handel walutami nie jest jedynym sposobem; to tylko jeden z wielu sposobów. Handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego to szybka metoda. Należy jednak podejść do tego z dużą ostrożnością. Istnieje wiele sposobów, w jakie handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego może się nie udać, a uczestnicy muszą zrozumieć związane z tym ryzyko. Stosuj zasady zarządzania ryzykiem, aby chronić Cię przed ostrymi stratami i utrzymać wystarczająco długo na rynku.

Tags:

Comments 0