Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 25 / June / 22

Wall Street powinna kontynuować ożywienie w poniedziałek


Wall Street: ożywienie po spadających rentownościach obligacji
Visitors: 333 Rating: ★★★★★

Pół godziny przed otwarciem kierunek kontraktów futures sygnalizuje otwarcie ze skromnym zyskiem w zakresie od 0,1% do 0,2%.

W ubiegłym tygodniu amerykańskie rynki akcji odnotowały szerokie ożywienie, które wydaje się odzwierciedlać pewne ożywienie zaufania inwestorów.

Tak więc Dow Jones odzyskał 5,5% w ciągu ostatniego tygodnia, A S&P 500 odnotował tygodniowy wzrost o 6,6%. Nasdaq odzyskał 7,5% w ciągu pięciu dni, to najlepszy wynik od marca.

"Naprawdę osiągnęliśmy poziomy wyprzedaży, gdy S & P 500 spadł o 24% w porównaniu z ostatnimi szczytami" — powiedział jeden z handlowców.

"A jak wiemy, wyprzedane akcje zawsze powodują przynajmniej niewielkie odbicie cen akcji" - dodaje.

Istnieje pewna forma powrotu apetytu na ryzyko, nawet jeśli inwestorzy wydają się coraz bardziej przyzwyczajać do idei nadchodzącej recesji.

Niemniej jednak wielu uczestników mówi sobie, że jeśli nastąpi spadek, będzie on po prostu "techniczny", to znaczy charakteryzował się spadkiem aktywności tylko przez dwa kolejne kwartały.

Inwestorzy wydają się szczególnie gotowi podjąć większe ryzyko teraz, gdy długie stopy zaczęły spadać.

Jeśli wzrost akcji nie zostanie zanegowany, spadek długich stóp procentowych nieco słabnie: po wyraźnym wzroście pod koniec ubiegłego tygodnia rynek obligacji znów jest napięty, rentowność 10-letnich Treasuries wzrosła do 3,2. %.

W notatce strategicznej opublikowanej rano analitycy Credit Suisse uważają, że wzrost długich stóp dobiegł końca i że zbliżają się do poziomów krańcowych w najbliższej przyszłości.

W zeszły piątek wskaźnik zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan wykazał nieco mniej pesymistyczną prognozę inflacji dla amerykańskich konsumentów.

Dla niektórych ekonomistów ta nieśmiała poprawa sugeruje, że pilność agresywnego zaostrzenia polityki pieniężnej Fed staje się mniej pilna.

Jeśli chodzi o wskaźniki makroekonomiczne, według Departamentu Handlu zamówienia na dobra trwałe wzrosły w maju o 0,7%, znacznie powyżej konsensusu rynkowego.
 

Tags:

Comments 0