Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 25 / maja / 22

Obliczanie kursów walut na rynku forex


Jak obliczyć kurs wymiany?
Visitors: 426 Rating:

Brandon Boda, analityk ds. handlu i operacji

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem firmy eksportującej lub importującej, czy pracujesz za granicą, kurs wymiany ma duży wpływ na pozyskiwany lub dystrybuowany kapitał. Jak więc obliczyć kurs wymiany? Xavier de Villutreis, zastępca dyrektora generalnego b-sharpe, odpowiada na to pytanie w filmie, który pomoże Ci zoptymalizować zarządzanie gotówką.

Rynek walutowy jest rynkiem pozagiełdowym (OTC). W szczególności oznacza to, że cena nie jest stała ani oficjalna. Wręcz przeciwnie, kurs walutowy stale się zmienia pod wpływem kaprysu uczestników rynku.

Tak więc kurs wymiany franka szwajcarskiego na euro, stosowany przez banki lub inne podmioty (kantory i kantory internetowe), jest przez nie ustalany dowolnie. Oferowana cena zależy w szczególności od zastosowanej marży, która z kolei zależy od wielu parametrów.

Na przykład logiczne jest założenie, że ta marża będzie wyższa w międzynarodowej instytucji bankowej (głównie ze względu na koszty strukturalne) niż w całkowicie cyfrowej usłudze wymiany online, takiej jak b-sharpe.

Łatwa i bezpieczna wymiana walut

Rynek walutowy: jak pośrednicy finansowi zdobywają pieniądze

Na rynku walutowym wynagrodzenie mówcy jest sumą różnicy między ceną, którą ci zaoferuje, a ceną, po której sam się zabezpieczy.

Weźmy przykład klienta, który chce sprzedać 30 000 franków szwajcarskich, aby odzyskać euro:

 

Dlatego rozumiemy, że im korzystniejszy kurs wymiany oferowany przez pośrednika finansowego swoim klientom, tym niższa będzie pobierana marża. Twój rozmówca (bank, kantor, kantor online) są dość zbliżone do tych z rynku! W tym celu zdecydowanie zaleca się użycie przelicznika walut, takiego jak b-sharp...

Spread i kurs międzybankowy: definicje

Drugą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że kurs wymiany jest podzielony na dwie części:

Różnica między nimi nazywa się spreadem. Kiedy powiedziano ci, na przykład, że para EUR/USD wynosi 1,1430, jest to w rzeczywistości średnia między międzybankowym kursem kupna a międzybankowym kursem sprzedaży.

Małe wyjaśnienie: kurs międzybankowy to kurs, po jakim duże banki handlują między sobą. Dla nich spread jest skromny (maksymalnie 2 punkty dla głównych par walutowych). Wręcz przeciwnie, im dłuższy łańcuch pośredników finansowych, tym wyższy spread dla końcowego nabywcy. Spread jest również droższy w przypadku handlu małymi kwotami.

Jak obliczany jest kurs wymiany

Metoda obliczania ceny zapłaconej Ci jest zawsze taka sama: rozmówca pobiera marżę (wyrażoną jako %) od danej stawki międzybankowej. Z reguły szwajcarski bank pobiera (dla kwot poniżej 50 000 CHF) marżę w wysokości 1,50%.

Jeśli kurs międzybankowy EUR/CHF wynosi 1,11, szwajcarski bank sprzeda Ci euro po cenie 1,11 x 1,015 = 1,1266. Jeśli chodzi o franki szwajcarskie, będą one sprzedawane po cenie 1,11/1,015 = 1,0935.

Dobrze wiedzieć. Ponieważ jego struktura różni się od struktury banku, kantor online może oferować znacznie niższe marże. Na przykład b-sharp oferuje marżę w wysokości zaledwie 0,50% stawki międzybankowej.

Tak więc tradycyjny bank pozwoli Ci uzyskać 8876 euro za 10 000 franków szwajcarskich. Z b-sharp otrzymasz 8964 euro za tę samą kwotę wymiany; tych. Przyszło 88 euro.

Teraz możesz zrozumieć, jak obliczany jest kurs wymiany. Aby zastosować te umiejętności w praktyce i zoptymalizować zarządzanie ryzykiem walutowym, oto 5 błędów, których należy unikać przy następnej wymianie franków szwajcarskich na euro! >

Tags:

Comments 0