Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 04 / July / 22

Forex, Dolar australijski spada pomimo wzrostu stopy RBA


Dolar tanieje: wzrost kursu RBA nie wpływa na sytuację
Visitors: 499 Rating:

Straty dla dolara są jednak ograniczone, biorąc pod uwagę silne odbicie 10-letniego Tnote, który ostatnio handlował na poziomie 2,937% z najniższego poziomu w maju do 2,791% w piątek. W poniedziałek nie było żadnych transakcji na obligacje skarbowe, a rynki amerykańskie zamknęły się na wakacje 4 lipca.

Gdzie indziej USD / AUD spadł o 0,1% do 0,6858 po tym, jak Bank Rezerw Australii podniósł swoją bazową stopę procentową o 50 punktów bazowych. Chociaż posunięcie to było powszechnie oczekiwane, wzrost Rezerwy Federalnej USA o 75 punktów bazowych w zeszłym miesiącu wywołał spekulacje na temat bardziej agresywnego wzrostu RBA.

"Mimo to Dolar australijski był w dużej mierze oderwany od polityki pieniężnej i od dynamiki stóp procentowych w krótkim okresie, pozostając w dużej mierze napędzany ruchem dolara i w kontekście globalnego ryzyka" - stwierdzili analitycy ING w notatce.

"Uważamy, że powrót do 0,7000 i więcej w AUD / USD będzie wymagał dość znacznej stabilizacji / ożywienia globalnych nastrojów ryzyka i może nastąpić dopiero w czwartym kwartale".

EUR / USD wzrósł o 0,2% do 1,0439 przed publikacją czerwcowych końcowych danych PMI ze strefy euro, które mają pokazać spowolnienie aktywności w regionie. Ponadto Europejski Bank Centralny przygotowuje się do podniesienia stóp procentowych po raz pierwszy od dekady pod koniec tego miesiąca, a handlowcy czekają na opublikowanie protokołu z czerwcowego spotkania w czwartek, aby uzyskać więcej wskazówek na temat przyszłość polityki pieniężnej.

"Uważamy, że para ryzykuje ponowne przetestowanie majowych minimów 1,0380 w nadchodzących dniach, zamiast powrotu do obszaru 1,0500-1,0600, biorąc pod uwagę wciąż niestabilne globalne środowisko ryzyka", dodał ING.

W Wielkiej Brytanii GBP / USD handlował o 0,1% do 1,2115, A USD / JPY wzrósł o 0,4% do 136,25, a na jena wpłynął wzrost rentowności w USA, który ponownie spadł do 24-letniego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego.

W Chinach Dolar amerykański / CNY spadł o 0,1% do 6,6942, a Juan utrzymywał działalność usługową w Chinach, która rosła w najszybszym tempie w czerwcu od prawie roku dzięki złagodzeniu ograniczeń i ponownemu popytowi. Indeks menedżerów zakupów usług Caixin wzrósł w czerwcu do 54,5, co wskazuje na najszybszy wzrost od lipca ubiegłego roku i pierwszą ekspansję od lutego.

Tags:

Comments 0