Bądź na bieżąco z "Mind Reader"

Henryk Ciesielski 09 / czerwca / 22

Jak handlować ze wskaźnikiem wolumenu giełdowego?


co to jest wskaźnik głośności?
Visitors: 450 Rating:

W Geneva Trade Center zapewnimy Ci korzyści wynikające z ponad 15-letniego doświadczenia, aby zapewnić Ci właściwe informacje i zrozumieć rynki. Mamy kilka sekretów dotyczących wskaźnika głośności, aby uniknąć jak największej liczby pułapek kupujących lub sprzedających.

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się:

 
 • Wszystko o tym, jak działają wolumeny w handlu.
 •  
 • Jak analizować wskaźnik giełdowy, aby stworzyć plan handlowy.
 •  
 • Użyj tego narzędzia technicznego, aby znaleźć sygnały transakcyjne.
 • Więc nie czekaj dłużej, a wzbogacisz swoją wiedzę, aby zwiększyć liczbę zwycięskich transakcji.

  Możesz również zapisać się na BEZPŁATNE szkolenie handlowe, aby bez obaw rozpocząć handel na rynkach terminowych.

  Wszystko o wolumenach handlowych

  Wskazywanie wolumenu na giełdzie Bardzo interesujące jest poznanie zachowań traderów i inwestorów. Zobaczymy, jak działa wskaźnik wolumenu, aby pomóc Ci ulepszyć analizę techniczną rynków finansowych. Co więcej, gdy już dobrze zrozumiesz ten wskaźnik techniczny, będziesz w stanie opracować strategię handlową z uwzględnieniem tego wskaźnika.

  Analiza wolumenu obrotu dla instrumentu bazowego jest bardzo przydatna w zapobieganiu fałszywym sygnałom transakcyjnym. Zobaczymy, jak zrobić dobrą analizę wykresu za pomocą wskaźnika głośności. To stanie się dodatkową bronią dla rozwoju twojego konta handlowego.

  Dzięki tym dodatkowym narzędziom możesz stać się dochodowym niezależnym traderem. Mamy kompletny przewodnik, jak zostać prywatnym traderem.

  Jak działa wskaźnik wolumenu obrotu

  Cena aktywów bazowych jest ustalana na podstawie konsensusu między kupującymi i sprzedającymi. Wolumen odzwierciedla nastawienie traderów lub inwestorów do tego instrumentu bazowego. Podobnie jak wskaźnik RSI, wskaźnik wolumenu daje inwestorom poczucie kupowania lub sprzedawania w oparciu o liczbę transakcji w aktywach.

  Wówczas masz odzwierciedlenie siły trendu wzrostowego lub trendu spadkowego w cenie akcji ze względu na psychologię traderów. Pośrednio masz pojęcie o zmienności notowanych akcji, indeksu (DAX, CAC, Nasdaq itp.), kryptowaluty (Bitcoin, Ethereum...) lub waluty takiej jak kurs EUR/USD .

  To bardzo interesująca dodatkowa informacja, ponieważ wtedy będziesz mieć globalny obraz rynku lub nawet sektora działalności, ponieważ możesz raportować między kilkoma firmami, jeśli handlujesz akcjami na giełdzie.

  Zrozumienie wskaźnika wolumenu giełdowego

  Wskaźnik głośności jest bardzo potężnym narzędziem, ale często jest zaniedbywany. Jednocześnie jest prosty w rozumieniu i interpretacji. Narzędzie do pomiaru objętości w analizie technicznej jest wskaźnikiem liczby transakcji dokonanych w określonym czasie. Rzeczywiście, każda świeca jest ustawiona tak, aby mierzyć objętość w jednostkach czasu.

  Zielona świeca oznacza wielkość kupna, a czerwona świeca oznacza wielkość sprzedaży. Im większy histogram wolumenu, tym większy wolumen obrotu dla aktywa.

  Ponadto wskaźnik ten jest bardzo przydatny do określania ryzyka, jakie możesz podjąć dla swojego kapitału. Podobnie może pomóc Ci zwiększyć zyski z Twoich transakcji.

  Na naszym kanale YouTube znajdziesz nasz film o podejściu do handlu, a nie wolumenie.

  Analiza wolumenów obrotu na giełdzie

  W zależności od jednostek czasu istnieje liczba transakcji między kupującymi a sprzedającymi. Pamiętaj, że istnieje histogram wolumenu dla każdej świecy następującej po jednostce czasu na wykresie giełdowym. Możesz jednak mieć histogram o bardzo dużej objętości w kolorze zielonym z zieloną świecą, ale w kształcie odwróconego młotka.

  Obserwujesz aktywność handlową między kupowaniem a sprzedażą przez dowolnego operatora rynku. Oczywiście to głównie duzi inwestorzy, tacy jak fundusze hedgingowe, banki inwestycyjne i instytucje, tworzą większość wolumenu. Ale znajdziesz również małych przewoźników i niezależnych handlowców.

  Krótko mówiąc, są to wszystkie codzienne kontrakty, które widzisz na tym wskaźniku technicznym. Analiza cen i wolumenu zapewnia bazę informacji do rozpoczęcia tworzenia wykresów aktywów. Wbrew pozorom wskaźnik wolumenu zawiera nie mniej informacji niż inne wskaźniki rozpędu do badania zachowania finansowych papierów wartościowych.

  Analiza i wejście w pozycję ze wskaźnikiem objętości

  Teraz, gdy już wiesz, jak analizować wolumeny aktywów bazowych, przeprowadzimy szczegółową analizę, aby sporządzić plan handlowy. Widzieliśmy, że brak wolumenu obrotu na giełdzie może prowadzić do fałszywych sygnałów kupna i fałszywych sygnałów sprzedaży. Rzeczywiście, jeśli nie masz objętości, nie masz wystarczającego przepływu.

  Wręcz przeciwnie, jeśli świeca jest bycza lub niedźwiedzia z dużym wolumenem, mogą wystąpić duże bycze lub niedźwiedzie ruchy. Omówimy szczegółowo tę koncepcję, ponieważ duża głośność nie jest równoznaczna z impulsową świecą.

  Mamy artykuł omawiający najlepszy czas na handel na giełdzie.

  Właściwa interpretacja wolumenu obrotu

  Zazwyczaj masz dwa scenariusze interpretowania wielkości transakcji. Po pierwsze, jeśli zauważysz stopniowy spadek wolumenu obrotu podczas trendu wzrostowego, często jest to znak, że krótki trend wygasa. Być może nadszedł czas, aby rozluźnić swoją pozycję na rynkach, aby być mniej narażonym na nie. Możesz także porównać wskaźnik głośności z RSI. Na pewno zobaczysz tam niedźwiedzią rozbieżność. Korelacja dwóch wskaźników technicznych potwierdza, że ​​może nastąpić odwrócenie trendu.

  Aby dowiedzieć się wszystkiego o RSI, mamy pełny artykuł na temat tego wskaźnika technicznego.

  Kolejnym bardzo ciekawym przypadkiem jest wzrost wolumenu transakcji bez znaczącego wzrostu kursu akcji. Można to interpretować jako fazę akumulacji. Innymi słowy, masz rosnący wolumen między kupującymi a sprzedającymi. Wystarczy histogram o bardzo dużej głośności, aby pojawiła się impulsowa świeca i dała sygnał kupna.

  Podobnie możesz narysować linię trendu u góry histogramu. Kiedy masz przełamanie tej linii trendu, zmaterializowane przez wysoki wolumen obrotu, może to być również sygnał kupna do wejścia na rynek.

  Integracja profilu głośności w celu stworzenia planu handlowego

  Innym bardzo przydatnym wskaźnikiem głośności do analizy technicznej jest integracja profilu głośności. Ten wskaźnik umożliwia przeglądanie historycznie liczby transakcji dokonanych po określonej cenie. Im dłużej handlujesz po określonej cenie, tym bardziej psychologiczna jest cena aktywa dla rynku.

  Histogramy są umieszczane poziomo na wykresie giełdowym. Masz więc ceny psychologiczne, które pokazują potencjalne obszary wsparcia lub oporu dla ceny. Rzeczywiście, możemy również zinterpretować, że w przypadku fazy spadkowej ceny obszar, w którym ważny jest profil wolumenu, może działać jako wsparcie. Dlatego inwestorzy nie pozwolą sprzedającym na kontynuowanie trendu spadkowego. Możemy wywnioskować, że na tych poziomach pojawią się warunkowe zlecenia kupna, aby zainicjować odwrócenie trendu spadkowego.

  Mamy bardzo szczegółowy film wyjaśniający wskaźnik profilu wolumenu na rynkach terminowych.

  Wyszukiwanie sygnału transakcyjnego za pomocą wskaźnika głośności

  Jak wspomniano powyżej, znalezienie sygnału za pomocą wskaźnika głośności będzie skorelowane z różnymi narzędziami analizy technicznej. Niezbędna jest tutaj czartyzm i znajomość japońskich świeczników. Opcjonalnie dodaj dodatkowy wskaźnik rozpędu, jeśli potrzebujesz potwierdzenia.

  Rysując linie trendu na histogramach wskaźnika głośności, możesz obserwować przełamania tych linii. Zgodnie z przełamaniami linii trendu spadkowego na aktywach bazowych, którymi handlujesz, będziesz mieć dość wyraźny sygnał kupna, aby wejść na pozycję.

  Wskaźnik wolumenu to narzędzie, które pozwala poznać siłę kupna lub sprzedaży inwestorów

  Teraz wiesz, że wskaźnik wolumenu jest bardzo dobrym narzędziem do przewidywania ruchów na rynkach finansowych. Duży wolumen obrotu akcjami, indeksami giełdowymi lub walutami forex może być zwiastunem byczego lub niedźwiedziego trendu. Dzięki analizie technicznej i fundamentalnej analizie rynków będziesz w stanie przewidzieć i wyraźnie zobaczyć sygnały techniczne dotyczące kupowania lub sprzedawania akcji.

  Na rynkach kontraktów terminowych połączenie księgi zleceń i profilu rynkowego może zapewnić znacznie więcej szczegółów podczas przygotowywania planu handlowego.

  Mamy Szkolenie handlowe, które jest idealne do nauki tych dwóch narzędzi technicznych. Są używane przez wiodących profesjonalnych traderów. Ukończenie szkolenia PERFORMER pozwala stać się dochodowym prywatnym handlowcem. Poznasz doświadczenie naszych trenerów i naszych handlowców, którzy mają ponad 15-letnie doświadczenie.

  Tags:

  Comments 0